ateliér „ZAHRADA“ v plenéru / Alena Valentová a Kateřina Hůlková, Milan Pejřimovský
plenér design umění Trutnov

ateliér „ZAHRADA“ v plenéru / Alena Valentová a Kateřina Hůlková, Milan Pejřimovský

Adresa: Pod Řopíky, Lhota u Trutnova 541 01
Kdy: sobota 11. 6. 2021, 10:00 – 18:00
Program: výstava a komentovaná prohlídka

Spolupráce dvou trutnovských výtvarnic Aleny Valentové a Kateřiny Hůlkové, která trvá již několik let, je spojením různorodých charakterů s odlišným výtvarným projevem. Často však sdílí stejnou vizi. Mají za sebou společné výtvarné projekty “Manželská erotika je můj koníček” a “DVĚ ZDI”, které společně i samostatně vystavovaly v Trutnově, Praze nebo Velkých Opatovicích. Společně vytvářely rovněž například vánoční výzdobu 2019 v trutnovském společenském centru UFFO a svými malbami také tématicky doplnily soubornou výstavu sochařských děl trutnovského řezbáře Milana Pejřimovského.

Improvizovaný atelier na zahradě je přirozenou a logickou volbou pro další společnou prezentaci, tentokrát v rámci Dne otevřených atelierů 2021. Alenina zahrada je totiž místem častých diskuzí na výtvarná témata, ať už se jedná o vlastní tvorbu obou autorek nebo úvahy nad směřováním výtvarné komunity v Trutnově a okolí. Nově se k nim přidá i Milan Pejřimovský.

Alena Valentová
* malířka, grafička, designérka
Narodila v Trutnově v roce 1983. Tvoří již od dětských let. K zásadnímu převratu došlo v letech 1997 a 1998, kdy za podpory rodičů začala svůj talent rozvíjet dál, a to studiem u akademického malíře Martina Kotka, který jí zároveň pomohl se připravit na talentové zkoušky na Střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě. Zde se věnovala umění naplno v oboru Propagační výtvarnictví. Od roku 2013 do roku 2019 byla členkou SPV Trutnov, s kterým také pravidelně vystavovala a v posledních dvou letech byla jeho místopředsedkyní.

Věnuje se převážně malbě, kresbě, compartu a analogové fotografii…Kombinované techniky akrylu a pastelu
vždy propojuje osobitý rukopis a použití černé barvy, která provází celou její tvorbu. V posledních letech patří mezi její významné projekty soubor portrétu k projektu „JINÉ TVÁŘE“ jež odráží pohledy postižených lidí z Paprsku, kde i díla zůstala jako dar autorky. Druhým velkým projektem jsou ilustrace k pohádkám Hanse Christiana Andersena v netypickém provedení, jež odráží emoce v barevném prostředí a hlavní postavy jsou přenesené na členy její rodiny. V tomto roce (červen 2021) jí čeká další vtší výstava a to v trunovském UFFU…

Kateřina Hůlková 
malířka, krejčová, oděvní designérka
Narodila se 28. října 1986 v Broumově. Vystudovala obor Propagační výtvarnictví na SPŠG Hellichova v Praze a anglickou filologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Několik let pracovala jako webdesigner a propagační grafik, nyní se profesně věnuje převážně zakázkové krejčovině. Díky předchozím zkušenostem s designem pro své oděvní modely vymýšlí také vlastní autorské potisky. Ve volném čase maluje olejem a kreslí tuší. Má za sebou několik skupinových i autorských výstav, včetně dvou společných projektů s Alenou Valentovou. V letech 2018 a 2019 byla Kateřina členkou Spolku podkrkonošských výtvarníků Trutnov, pro které v roce 2019 navrhla nové logo a vizuální styl pro výročí 30 let fungování spolku.  V poslední době se do její tvorby promítá nová záliba. Nad dosavadní, spíše figurální malbou a kresbou proto aktuálně převažuje atmosférická horská krajinomalba.

Mapa

Důležité informace

ateliér „ZAHRADA“ v plenéru / Alena Valentová a Kateřina Hůlková, Milan Pejřimovský

sobota 11.6. 10-18

společná výstava

Dáme impuls vaší tvorbě!

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už 30 let.