Umělecká kolonie Bastion IV, Galerie Prachárna a sochařský ateliér Petra Nováka
ateliér galerie malba sochařství umění Josefov - Jaroměř

Umělecká kolonie Bastion IV, Galerie Prachárna a sochařský ateliér Petra Nováka

Adresa: umělecká kolonie Bastion, Okružní 242, Josefov
Kdy: 11. a 12. 6. sobota a neděle 10 – 17h
Program: Do svého ateliéru v umělecké kolonii Bastion v Josefově vás srdečně zve i Sochař Petr Novák, který se narodil a vyrůstal v Jaroměři ve východních Čechách pod vlivem barokního sochařství B. M. Brauna. Od počátku svého života se zajímal o přírodu, v desíti chtěl být námořníkem a bohatě ilustroval své lodní deníky. Ve třinácti chtěl být malířem a ve čtrnácti sochařem. Vystudoval Střední průmyslovou školu kamenickou v Hořicích v Podkrkonoší a potom Akademii výtvarných umění v Praze v sochařské speciálce profesora Stanislava Hanzíka. Před tím ale podnikl s přítelem čtrnáctidenní cestu do Říma a Florencie a navštívil sochaře Giacoma Manzú v Ardey, kde je velká sbírka jeho soch, kterou věnoval státu. Jeho největší inspirací jsou sochařští mistři italské renezance. Je velkým zastáncem harmonického soužití lidí a zvířat, proto není k podivu, že nejčastějšími náměty jsou ženská torza a koně.

http://www.horsessculptures.com/

Umělecká kolonie Bastion IV je spolkem přátel výtvarného umění i jiných uměleckých oborů, který se zároveň snaží působit výchovně v oblasti ochrany přírody a krajiny.

Bastion IV je oázou klidu a bezpečí v tolik uspěchaném světě.  Je vítaným útočištěm pro nespoutané duše, které potřebují svůj prostor, kde by se mohly volně realizovat. Bastion IV je živým svědectvím skutečnosti, že člověk i se svými sny a touhami může žít v souladu s přírodou a jejími zákonitostmi.

https://www.bastion4josefov.com/

Důležité informace

Umělecká kolonie Bastion IV, Galerie Prachárna a sochařský ateliér Petra Nováka

11.-12. 6., 10 -17 h

Dáme impuls vaší tvorbě!

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už 30 let.