SCÉNICKÉ OBORY

Scénické obory nás baví, a proto se staráme o několik oblastí najednou – divadlo, tanec, folklor a recitace. Víme, že pro divadelníky je důležité setkávání a vzájemné obohacení.

Pravidelně tak organizujeme postupové přehlídky, kde mohou umělci sdílet své zkušenosti a inspirovat se jimi.

Na přehlídky jsme hrdí, protože mají dlouhou tradici, skvělou atmosféru a je o ně zájem ze strany divadelních souborů. Jedná se hlavně o
Divadelní přehlídky Červený Kostelec, Miletínské divadelní jaro a Přehlídku mladého experimentálního divadla a divadla poezie Audimafor. Každoročně pomáháme i postupové přehlídce uměleckého přednesu – Wolkrův Prostějov nebo s celostátní přehlídkou Mezzochori.

Z divadelní scény působíme také ve Sdružení VSVD a v Divadelní hromadě. Spolupracujeme i s kulturní neziskovkou kontrapunkt, z. ú., a to v rámci divadelního festivalu v červnu. Zkrátka se snažíme o rozvoj a vzdělávání zájemců z oblasti divadla, tance, recitace a folkloru. Nedávno jsme pomáhali zajistit např. prestižní výstavu Institutu umění – Divadelního ústavu Česká fotografie. V rámci naší nabídky vzdělávání je IDU garantem kvalitní výuky v divadelních oblastech.

Dáme impuls vaší tvorbě!

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.