atelier Klára Schück
ateliér keramika malba umění Trutnov

atelier Klára Schück

Adresa: Markoušovice 75, Velké Svatoňovice 542 365
Kdy: 11.-12. 6. sobota a neděle, 10-17 h
Program: keramika, hrnčířství, linoryt, malba, plastika, drátování dílny pro veřejnost, ukázka tvorby

Klára Schück (1978)
je dcera fotografa a faráře, zakladatele Diakonie v Úpici ing. Ondřeje Šika.
Studovala na Soukromé mistrovské škole uměleckého designu v Praze, v ateliéru akademického sochaře prof. Jiřího Kryštůfka – obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu. Na toto studium jí připravoval akademický sochař Petr Novák z Jaroměře. Mezi její pedagogy patřila i akademická sochařka Jana Štěpánková. Každé prázdniny ráda trávila ve svérázném keramickém ateliéru Egona Ivana Wernera v Novém Drahově na Chebsku. Následně studovala na VŠ v Praze, studium však ukončila po 3 měsících a raději žila „nezávisle“ další 2 roky v Kulturně sociálním centru Milada (známý pražský squat), kde se aktivně podílela na jeho kulturním dění. Zároveň pracovala jako street workerka v organizaci HOST o.s. Po narození první dcery se vrátila zpět do Podkrkonoší. Přijala původní znění rodného jména Schück (po dědečkovi – německém antifašistovi působícím v českém odboji, zastřeleném na konci války).V současnosti bydlí se svými čtyřmi dětmi a partnerem v Markoušovicích v Jestřebích horách, kde se podílí na občanské aktivitě ,,Náves,, a má zde svůj atelier, v němž se zabývá výrobou umělecké i užitkové keramiky, plastik a dalších věcí. Vede dva kroužky při blízkých základních školách, je také vedoucí keramické dílny s mentálně postiženými klienty v Trutnově, v Barevných Domcích Hajnice.
,,Ve své tvorbě vycházím z podnětů každodenního života, ze střípků tvořících kaleidoskop bytí a světa. Je to i způsob vyrovnání se s tím, co mě potkává a tato výstava je cestou ke mně samotné, po mnoha letech zmatků. Ráda pracuji s různými materiály a střídám výtvarné techniky a sleduji jejich vzájemný dialog “

Důležité informace

atelier Klára Schück

11.-12. 6. sobot a neděle 10-17

Dáme impuls vaší tvorbě!

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už 30 let.