Připravujeme 10. ročník filmového festivalu Cinema Open

Festival Cinema Open je jediným festivalem svého druhu, který letos slaví výročí 10 let. Od svého založení se stal významnou oporou nezávislých filmařů a příležitostí setkat se s osobnostmi filmu a hledat společně nové pohledy na nezávislou tvorbu. Opět oživí podzimní hradeckou kulturu a zve na filmovou přehlídku převážně tuzemské tvorby různých žánrů i stopáží.

Cinema Open spojuje nadšence z filmové branže, kteří se každý rok sejdou v hradeckém kině Bio Central, kde se inspirují od svých kolegů, rozšiřují si obzory a objevují netradiční filmová vyprávění. Skládá se ze soutěžních filmů, které jsou krátkometrážní hrané nezávislé a nekomerční snímky z ČR a zahraničí. Pak je tu nesoutěžní sekce filmů, která je rozdělena žánrově či tematicky.

Součástí festivalu je nabitý doprovodný program, kde najdete i master class, semináře a přednášky a dozvíte se, jak se na filmovou tvorbu dívají kameramani, scénáristé nebo produkční.
Vznikl, aby definoval soutěžní přehlídku, kde se budou prezentovat nekomerční filmy kvalitativně. Ty se totiž často vymykají tradičním studentským nebo amatérským soutěžím a v běžné kinodistribuci nejsou.

PÁTEK 29. LISTOPADU a SOBOTA 30. LISTOPADU
Kino Bio Centrál, Hradec Králové
www.cinemaopen.cz

Předprodej akce

Dáme impuls vaší tvorbě!

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.